Радио Милева

Дарко Лазиќ е должен пола милион евра и не престанува да се задолжува

Дарко Лазиќ е должен пола милион евра и не престанува да се задолжува
фото:дарко лазиќ/инсатграм/.принтскрин

Пејачот Дарко Лазиќ призна дека најголем дел од парите што ги заработува одат за да ги врати долговите.

Дарко ќе потроши 30 000 евра за да го прослави првиот роденден на неговиот син Алексеј, и покрај тоа што должи богатство!

Лазиќ рече дека „неговиот син не смее да пропушти ништо во животот“, без оглед на финансиската состојба во која се наоѓа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @gagicmarina on

“Точно е дека должам 500.000 евра и работам на враќање на истите. Поголемиот дел од заработката од пеење одат на отплата на тие долгови, меѓутоа, кога станува збор за Марина и Алексеј, тие не смеат да пропуштат ништо”, рече пејачот за „Информер“ и откри дека планирал голема прослава за синот што го имал со својата млада свршеница.

Пејачот и Марина Гагиќ следната недела ќе организираат прослава во хотел во Пешинци, на кој ќе присуствуваат 500 гости и наводно ќе чини 30.000 евра.

Останати вести од Радио Милева