Радио Милева
конечно...

Дарко Лазиќ додека чекаше принова, тркна до суд: „Тукушто се разведов“!

Дарко Лазиќ додека чекаше принова, тркна до суд: „Тукушто се разведов“!

Дарко Лазиќ денеска и официјално се разведе од својата бивша сопруга, Ана Севиќ. Во паузата додека чекал неговата сегашна сопруга Марина секој момент да се породи, намсто во породилиштето, пејачот завршил на суд во Белград. Тој и Ана конечно се сретнале и пред судијата го завршиле и официјалниот дел од нивната разделба.

„Тукушто се разведов“! Сега дојдов од Белград каде Ана и јас и официјално се разведовме. Сè помина добро, таа се согласи, и јас исто така и се’ помина во најдобар ред. Потпишавме развод“ – призна Дарко во изјава за српски  „Блиц“.

Тој додаде дека ова требало да го направат оддамна, затоа што и двајцата продолжиле секој со својот живот, но што е тука е… Никогаш не е доцна, кога не оди!

Останати вести од Радио Милева