Радио Милева

Дарко Лазиќ без влакна на јазикот: „Цела естрада се дрогира, но само Дарко е зависник“

Дарко Лазиќ без влакна на јазикот: „Цела естрада се дрогира, но само Дарко е зависник“
фото:инстаграм/дарколазиќ

Пејачот Дарко Лазиќ ја отвори својата душа пред камерите на шоуто “Ексклузив” на Прва српска телевизија.

“Почнав одново, а сега гледам каде што направив грешки и нема пак да ги правам истите. Јас сум жив и здрав, фала му на Бога,  ќе биде се добро за една година, се надевам дека се ќе се врати на старо”, рече Дарко, кој се уште оди со помош на патериците, но се надева дека наскоро ќе може да ги “фрли”.

Го критикуваа за снимки на кои не се врзуваат  со појас, и еве што вели за возењето и полагањето од почеток кога ќе закрепне.

“Се обидов да возам, јас нема да лажам, но седнав во автомобилот, и ја допрев педалат за гас… Јас не возам, има некој да ме вози, би ризикувале нешто непотребно,”, рече Дарко.

Тој почна да се коментира за снимката каде тој и бремена свршеница Марина се возеа без сигурносен појас, а “заврши” со  несреќата што ја доживеа во октомври минатата година.

фото:инстаграм/дарколазиќ

“Се снимавме, да, бевме на возење без сигурносен појас, но на стотина метри од дома до продавница, нема сообраќај … Знаеш што, мислам дека да бев врзан во времето на несреќата, јас не би бил овде, јас излегов надвор од возилото, бидејќи не бев врзан, а автомобилот беше смачкан “, рече тој.

Тој накратко ја коментираше неговата поранешна сопруга Ана, велејќи дека и посакува среќа, здравје и деца со својот нов партнер, Даниел.

“Тој пополни 40, Ана има 30 и нешто, нека имаат и тие деца”, рече пејачот кој наскоро ќе го добие синот на Алексеј.

“О, посакувам уште една ќерка потоа, тоа ќе биде остварување на сонот”, рече тој.

Неодамна, медиумите објавија дека тој бил приведен за поседување на кокаин, за кое рече дека не е вистина, но …

“Цело Естрада се дрогира, но само Дарко наркозависник! Грдато минатото, нема да зборувам за тоа”, рече тој.

Останати вести од Радио Милева