Радио Милева
не е скржава

Дарежлива: Весна Змијанац купи стан за ќерката и зетот во вредност од 232 105 евра

Дарежлива: Весна Змијанац купи стан за ќерката и зетот во вредност од 232 105 евра
фото: ало.рс

Пејачката Весна Змијанац наводно купила стан на својата ќерка Николија и зетот Рељ во вредност од 232 105 евра.

Наводно фолк ѕвездата купила стан од 87 квадрати на Кнез Милоша во Белград.

„Весна неодамна го продаде својот стан на Вождовац и купи нов стан кој го плати 232 105 евра. Го договори додека беше во изграда, па еден квадрат чинеше 2 661 евро. Станот е на приземје во една од најлуксузните згради во таа населба. Весна наскоро ќе се всели со Николија, Рејла и петгодишниот внук“, вели добро известен извор.

фото: рајко ристиќ/ рас србија

Изворот вели дека наводно Весна некое време ќе биде покрај бремената ќерка, а потоа планира станот да го сотави на познатата двојка.

На Весна очиглено не и пречи петорицата да живеат заедно во 87 квадрати.  Пејачката вели дека го обожава зетот и дека сака да поминува време со него.

фото: рајко ристиќ/ рас србија

„Реља е прекрасен. Одличан е зет. Не сака да призна, но знам дека ме сака. Го сакам и како Николија, го доживувам како да ми е син. Често сум на негова страна отколку на нејзина“, изјави фол ѕвездата.

Останати вести од Радио Милева