Радио Милева

Дара Бубамара за првпат ја покажа тетоважата посветена на нејзината мајка (фото)

Дара Бубамара за првпат ја покажа тетоважата посветена на нејзината мајка (фото)
фото: Инстаграм

Српската пејачка Дара Бубамара пред 10 години ја изгуби својата мајка Милица Аџиќ за која беше многу поврзана, а неодамна направи тетоважа која посвети токму на неа.

Пејачката на „Инстаграм“ објави неколку фотографии на кои позира во бикини истакувајќи ги своите атрибути во прв план.

Меѓутоа, не една објава на која е соблечена во бикини, седната на плажа, фолкерката ја покажа тетоважата на грбот која ја посвети на нејзината мајка.

фото: инстаграм/дарабубамара

Останати вести од Радио Милева