Радио Милева

Дара Бубамара со шокантна изјава: „Душан Свилар е мртов!“

Дара Бубамара со шокантна изјава: „Душан Свилар е мртов!“
фото:дара бубамара /инстаграм

Дара Бубамара како гостин ментор во „Ѕвездите на Гранд“ го подготвуваше Тарик Јашар (17) за вториот круг во музички натпревар „Ѕвездите на гранд“, а нејзината изјава шокираше многумина.

Откако влезе во следниот круг, пејачката му рече на својот кандидат: „Ајде, дете, да ме бакнеш, како се справив со ова за тебе!“

фото:принтскрин/јутјуб.К.Ѓ/курир.рс

Бидејќи сите се согласија дека Тарик е млад, убав, талентиран и добро образуван, Саша Поповиќ изјави дека го потсетил на Душан Свилар, победникот на една од сезоните на ова музичко шоу.

„Тој е поубав од Свилар!Душан е убав, исто така, но малку мртов!“, одговори Дара.

фото:принтскрин/јутјуб.К.Ѓ/курир.рс

„Еј, а Свилар победи“, приговори Марија Шерифовиќ, а останатите челнови на жирито се побунија за изјавата на Дара,а Јелена ја надополни дека мислела мртов ама во поглед на енергијата на сцена.

Останати вести од Радио Милева