Радио Милева

Дара Бубамара поради синот се сели од Нови Сад

Дара Бубамара поради синот се сели од Нови Сад

Пејачкат Дара Бубамара во една ТВ емисија проговори за своите приватни и професионални обврски, а во таа прилика истакна дека сите дневни обврски ги спојува, а најмногу ужва во времето кое го минува со синот Константин.

Пејачката истакнува дека во последно време води сметка и за својата исхрана, па најчесто коснумира само месо и зеленчук. Во текот на разговорот, Дара проговори и за промената на адреса на живеење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dara Bubamara (@dara_bubamara_licni_profil) on

-Јас најмногу го сакам Нови Сад, секако планираме за година или две. Коста сака фудбал, можеби ако даде Бог ќе се преселиме во Белград. Поради него го планирам тоа. Тој патува од мал. Беше во Франција, барселона, во Босна и Црна Гора, но најмногу го сака Нови Сад, вели Дара Бубамара.