Радио Милева

Дара Бубамара по танга се пофали со што располага, а синот Коста напиша коментар и направи хаос на социјалната мрежа (фото)

Дара Бубамара по танга се пофали со што располага, а синот Коста напиша коментар и направи хаос на социјалната мрежа (фото)
фото:инстаграм/дарабубамара

Пејачката Дара Бубамара објави провокативни фотографии од кои им го помати умот на припадниците од посилниот пол, а уште поголм шок предизвика коменатрот на нејзиниот десегодишен син Константин.

„Мамо, најјака си“, гласи коментарот, после кој сите го поздравуваа на Инстaграм, а меѓу другото и неговата мајка.

фото:инстаграм/дарабубамара

фото:принтскрин/инсатграм

„Те сакам најмногу на светот“, му порача Дара на својот наследник, без оглед на злите јазици кои не беа малкумина.

фото:инстаграм/дарабубамара

Инаку, ова не е првпат синот на пејачката да ги коментира облините на мајка си! Пред неколку години во емисијата на Огњен Амиџиќ таа самата призна дека тогаш шестгодишниот Коста е воодушевен од нејзините гради.

„Мојот син ги обожава моите гради, ми вели: „Буцке моја, имаше најубави гради на светот“, раскажа Дара во таа прилика.

Останати вести од Радио Милева