Радио Милева

Дара Бубамара најпосле ја откри вистината дали ставила крај на врската со помладиот кошаркар

Дара Бубамара најпосле ја откри вистината дали ставила крај на врската со помладиот кошаркар
Srbija Danas / Jelena Obradović

Српската пејачка Дара Бубамара периодов беше актуелна во медиумите поради навредите кои си ги упатуваа со Владо Георгиев, но откако изјави дека нема да го пријави во полиција – војната како да заврши.

Во емисијата „Викенд премиера специјал“, таа проговори за својот љубовен живот и најпосле ги прекина шпекулациите дали се уште е во врска со младиот кошаркар.

Foto: Srbija Danas

-Не, не е вистина, јас моментално сум сама, слободна и среќна, опкружена со своето семејство, а што се однесува на дворувачите околу мене, тоа е „луда куќа“, вели Дара и открива дека работи на нова песна.

-Работам дует со Французи, секако тоа ќе биде српско-француски дует, јас ќе пеам на српски, вели пејачката.

Останати вести од Радио Милева