Радио Милева
манипулација...

Дара – Бубамара користи кинеско помагало: Пејачката со задник од сунѓер „зрела за ремонт“ (ВИДЕО)

Дара – Бубамара користи кинеско помагало: Пејачката со задник од сунѓер „зрела за ремонт“ (ВИДЕО)

Фолк пејачката дара – Бубамара сними видео пред неколку дена за новиот сингл, „Манипулација“, кој наскоро треба да биде промовиран. При тоа, Дара очигледно занемарила една работа, а тоа е нејзината деформирана задница.

Дара објави кратко видео на Инстаграм во кое се појавува во ултрапровокативнио издание, но задницата на пејачката е толку излитена за разлика од онаа што ја покажуваше пред една година, па ги привлече сите погледи.

„Пред една недела, Бубамара снимаше видео клип за новиот сингл на тајна локација, што реши да и го подари на публиката пред претстојните празници. Како што се дебелееше и слабееше во текот на летото, вештачкиот задник на Дара се деформираше и почна да губи волумен, дојде до искривување и доби ужасна форма“ – тврди извор близок до пејачката.

„Што би рекол народот „Зрела за ремонт“. Бидејќи немала време да го поправи, затоа што тогаш ќе мора да ги откаже настапите на некое време, Дара решила вметне помошни сунѓери, односно т.н. лажен задник. Ова се уметоци што ви го менуваат задникот. Тие се како и секој додаток што жените го користат во градниците, во форма на сунѓер кој изгледа природно. Сепак, тие се носат под фустан или фармерки, а Дара реши да ги „прошета“ под нејзиниот комбинезон, па додека меша со задникот на видеото јасно се забележува дека нејзиниот задник е од кинески сунѓери.

„Таа го објави видеото со „кинескиот задник“ на Инстаграм каде  јасно се гледа дека задникот и е во очајна состојба и дека нешто неприродно се случува со неа“ – вели извор близок на пејачката.

За потсетување, Дара го среди га*от во февруари 2017 година, кога медиумите објавија дека пејачката била „на ремонт за да го зголеми задниот трап“. Таа веднаш почна да ги истакнува задникот со провокативни парчиња облека, не можејќи да скрие колку е задоволна од работата што ја направил хирургот.

Сепак денес, состојбата на нејзиниот совршен задник е далеку од тоа, што е потврдено од фактот дека Дара е принудена да користи кинески сунѓери, кои ги компензираат недостатоците на жените кои имаат проблеми со изгледот на задникот.

Останати вести од Радио Милева