Радио Милева

Дара Бубамара јавно ја прозва Јелена Розга: „Не сакам да бидам како некои Розги“

Дара Бубамара јавно ја прозва Јелена Розга: „Не сакам да бидам како некои Розги“
фото:пинк.рс

Фолк пејачката дара Бубамара е позната по остриот јазик и директната комуникација со новинарите.

За време на интервјуто во емисијата „Ексклузивно“ таа ја прозва пејачката Јелена Розга поради нејзиниот однос кон седмата сила.

Новинарот сакаше да дознае во каква емотивна состојба е Дара, а тогаш таа ја спомена розга како негативен пример за соработка со медиумите.

TV Pink Printscreen

-Не сакам да бидам како некои Розги и тие што се лутат. Не знам што да ти кажам за својот емотивен статус. Ако кажам дека сум слободна, тогаш тешко мене мајко, затоа што и вака не можам да се одбранам од мажите, одговара Дара.

Како тоа изгледаше погледнете од снимката во продолжение: