Радио Милева

Дара Бубамара ја откри причината за крајот на нејзиниот брак, а сподели и каков е нејзиниот сегашен љубовен статус (видео)

Дара Бубамара ја откри причината за крајот на нејзиниот брак, а сподели и каков е нејзиниот сегашен љубовен статус (видео)
фото:принтксрин/ТВ Пинк

Во најновото издание на „Амиџи шоу“, водителот Огњен Амиџиќ беше домаќин на четвори пејачки кои беа во центарот на вниманието во последните неколку недели – Каја Остојиќ, Миа Борисављевиќ, Анабела Буква и Дара Бубамара.

Огњан ги замоли своите гостинки да му наведат причини на таблата зошто луѓето се разведуваат, а Дара беше меѓу првите што одговори, мислејќи на нејзината врска со нејзиниот поранешен сопруг Милан.

фото:принтксрин/ТВ Пинк

Јас дури и не знам , досада (причини). Не знам зошто се разведов. Можеби каприц, не знам. Но, како и да е, за мене, Милан за мене е Бог- искрена беше Дара, па призна дека во моментов е сама.

Јас и кога сум во врска, велам дека не сум. Повеќе нема да зборувам за мојот љубовен живот, кога никој не знае се заштитувам себеси и мојот партнер. Јас сум слободен, пред јавноста “, рече Дара низ насмевка.

Останати вести од Радио Милева