Радио Милева

Дара Бубамара и Карлеуша некогаш беа „непријателки“, а сега подготвуваат дует

Дара Бубамара и Карлеуша некогаш беа „непријателки“, а сега подготвуваат дует
фото: Марко Јовановиќ

Откако на „Телеграф“ се појави фотографии  од Дара Бубамара и нејзиниот поранешен сопруг во еден познат ресторан, пејачката одлучи да проговори за односот со својот поранешен партнер.

„Исолнета сум жена. Имам прекрасен син, прекрасно семејство, ме подржува моето семејство, семејството на Милан, сите ме сакаат. Не можам да се ослободам од додверувачи“ вели Дара.

Дара не мирува кога е во прашање музичката кариера, па наскоро ќе сними дует со Карлеуша.

„Снимаме дует со Јелена, подготвуваме песна, сакаме да напрајме мегахит, сакаме да биде лудило бидејќи навистина се сакаме, почитуваме и подржуваме“ вели пејачката.