Радио Милева

Дара Бубамара и Јелена Карлеуша се облекоа во исто – на која подобро и стои?

Дара Бубамара и Јелена Карлеуша се облекоа во исто – на која подобро и стои?

Пејачката Јелена Карлеуша важи за една од најстилизираните личности, а многумина ѕвезди од српската и регионалната музичка сцена ја копирааат.

Овој пат, Дара Бубамара облече фустна како фустанот на Јелена Карлеуша кој го носеше во јуни во „Ѕвездите на Гранд“.

foto; Olivera Konatar/Alo!

Дара неодамна на „Инстаграм“ објави фотографија на која позира во долг, сребрен, фустан, истиот како на Јеца.

foto: Instagram

На кого подобро стои?