Радио Милева

Даниела Родиќ е задоволна од Вељко, а еве што вели за другиот потенцијален зет, синот на Гоца Божиновска

Даниела Родиќ е задоволна од Вељко, а еве што вели за другиот потенцијален зет, синот на Гоца Божиновска
фото: телеграф.рс

Мајката на Богдана Родиќ, Даниела Родиќ која вчера се реализираше во улога на баба, за телеграф.рс вели дека плачела кога првпат го видела внукот Жељко.

„Плачев. Што би рекле Наташа и Бојана: „Леле, мајко, ние тебе те немаме видено да плачеш“. Тоа беше нешто посилно од мене. Од среќа“ вели Даниела.

Таа вели дека малиот Жељко е ист како како Вељко.

„Ист, ист Вељко. Богдана објави фотографија од Вељко кога имаше девет месеци, кога го видов Жељко ми се појави таа фотографија, исти“ вели тазе бабата.

фото: телеграф.рс

Другата ќерка на Даниела и сестра на Богдана, Бојана е во врска со синот на Гоца Божиновска, Мирко Шијан.

Родиќ накратко го прокоментира и другиот потенцијален зет.

фото: телеграф.рс

„Задоволна сум, прекрасно момче. Најважно е да се согласуваат и да се еден за друг. На нас ни е супер тука“, вели мајката на сестрите Родиќ.

Даниела не ја запознала мајката на Шијан, Гоца Божиновска, но вели дека ги сака нејзините песни.

Останати вести од Радио Милева