Радио Милева

Даниел Кајмакоски има нов имиџ – еве како изгледа сега (фото)

Даниел Кајмакоски има нов имиџ – еве како изгледа сега (фото)

Даниел Кајмакоски сите го паметиме по неговото учество во музичкото шоу „Х фактор“ каде што ја однесе и победата.

По победата Даниел сними песна заедно со Жељко Самараџиќ , а многу брзо стекна популарност и беше омилен меѓу најмалите.

Меѓутоа, популарниот пејач набргу се повлече од музичката сцена и се посвети на својот приватен живот.

фото: принтскрин/инстаграм/даниелкајмакоски

Имено, тој се омажи и со својата партнерка Кристина, а потоа стана татко на својот Давид.

Отогаш, Даниел помалку е активен на музичката сцена и повеќе е посветен на својот син и својот приватен живот.

Меѓутоа, тој неодамна одлучи да се врати на својата професија и музиката.

фото: принтскрин/инстаграм/даниелкајмакоски

Имено, за Нова Година настапуваше во Црна Гора, а потоа почна и со други настапи. Тој најави дека работи на музички проекти.

Кајмакоски на својот „Инстаграм“ профил објави фотографија на која може да се забележи неговиот нов изглед.

Имено, Даниел се пофали дека го сменил неговиот стар имиџ односно ја избричил брадата.

Погледнете како изгледа сега.

фото: принтскрин/инстаграм/даниелкајмакоски

Од друга страна, Кајмакоски неодамна се пофали дека после 10 години се вратил да оди во теретана и да вежба.

фото: принтскрин/инстаграм/даниелкајмакоски

Дали наскоро пејачот ги израдува своите фанови со нова песна останува да видиме.

Останати вести од Радио Милева