Радио Милева

Даниел Кајмакоски ги воодушеви фановите со фотографии од потпораснатото синче, а еден детаљ на него дефинитивно ќе ве освои (фото)

Даниел Кајмакоски ги воодушеви фановите со фотографии од потпораснатото синче, а еден детаљ на него дефинитивно ќе ве освои (фото)

Помина околу година ипол откако пејачот Даниел Кајмакоски и неговата сопруга се остварија во улога на родители.

Оттогаш Даниел ја стави на пауза својата музичка кариера и целосно се посвети на синчето. Иако обожвателите постојано го прашуваат кога ќе објави нешто ново и дека веќе е време тоа да се случи, Даниел како да решил уште да чека и ужива во семејната љубов.

И на неговиот профил на Инстаграм има само фотографии со синот кои редовно ги објавува и ги дополнува со емотивни коментари како:

Можеби не можам да ја држам твојата рака секогаш, но можам да го држам твоето срце засекогаш, пишува Даниел.

 

View this post on Instagram

 

Maybe i cannot hold your hand allways but i can hold your heart forever.. ❤ #pricelessmoments #fatherandson #truemeaningoflife

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on


Неговото потпораснато детенце пак дополнително ги разнежнува фановите, а посебно неговото опавче на главата кое редовно му го врзуваат мама и тато, па го прават дополнително неодолив.

 

View this post on Instagram

 

My favourite place is inside your hug.. ❤❤❤ #truelove #fatherandson

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on