Радио Милева

Дали ќе ја препознаете? Вака изгледаше Лепа Брена на својот прв настап пред 40 години

Дали ќе ја препознаете? Вака изгледаше Лепа Брена на својот прв настап пред 40 години
фото: Принтскрин.инстаграм

Лепа Брена важи за една од најпопуларните пејачки во регионот која зад себе има долга и успешна кариера, а помладите генерации можеби не знаат како изгледала пејачката на почетокот на кариерата.

Поради короната сите сме дома и го поминуваме времето во домашни услови со најблиските. Меѓутоа, наоѓаме и време и да пребаруваме по старите албуми и да извадиме фотографии од архива.

Брена своето време го поминува во изолација во својата вила на Бежаниска коса, а како што истакна дека го прави она што го прават сите домаќинки односно ги преуредила плакарите, готви, одмара.

Меѓутоа, деновиве Брена пребаруваше по фотографиите од своите почетоци, па често на социјалните мрежи знаеше да објави по некој фотографија.

Една од нив е фотографијата од пред 40 години, од првиот настап на Лепа Брена, еве како изгледаше тогаш фолк дивата.

фото: инстаграм

Останати вести од Радио Милева