Радио Милева

Далеку од очите на јавноста: Меган Маркл и Хари имаа важен повод за славење

Далеку од очите на јавноста: Меган Маркл и Хари имаа важен повод за славење
фото: гуливер гети имагес

Меган Маркл и Хари на почетокот од годината се откажаа од кралските должности и го напуштија кралското семејство.

Имено, деновиве тие имаа важен повод за славење односно втора годишнина од нивниот брак.

Пред две години се венчаа пред сите членови на кралското семејство, специјални гости, познати личности меѓи кои Џорџ и Амал Клуни, Дејвид и Викторија Бекам, Серена Вилијамс, Пријанка Чопра и многу други.

фото: гуливер гети имагес

Таткото на Меган, Томас Маркл не се појави на свадбата на својата ќерка со изговор дека доживеал срцев удар.

Отогаш досега поминаа две години, а Меган и Хари поминаа низ разни искушенија, предизвици, медиумски притисок кој резултиташе со нивно заминување од кралското семејство.

фото: гуливер гети имагес

Ова година, Меган и Хари годишнината од брак ќе ја прослават на поразличен начин, далеку од семејниот дом во Лондон и далеку од кралското семејство.

За потсетување, Меган и Хари претходната година го добија синот Арчи.

 

Останати вести од Радио Милева