Радио Милева
процвета

„Да знаев дека вака ќе биде одамна ќе се разведев“: Бане Мојиќевиќ откри непознати детали од својот живот

„Да знаев дека вака ќе биде одамна ќе се разведев“: Бане Мојиќевиќ откри непознати детали од својот живот
фото: ана паунковиќ

Пејачот Бане Мојиќевиќ постојано работи на својата емоционална состојба, но и на својот физички изглед.

Бане открива дека често оди на терапии кај психолог.

„Ништо не се промени, ништо што го промени мојот живот. Одмарам, поминувам време со децата, самиот со себе, работам на својата енерегерска состојба. Во континуитет одам кај психитерапевт и мислам дека е најдоброто нешто што го направив за себе. Бидејќи работам на себе и сакам да напрадувам во животот. Сакам да надминам сè што ме попречува и  она што се попречувам себеси “- изјави пејачот за ТВ Токсик.

фото: Инстаграм

Мојиќевиќ неодамна се разведе од сопругата Милица и вели дека и на двајцата им е подобро откако не се заедно.

„Да знаев дека вака ќе биде одамна ќе се разведев. Буквално процветав. И не само јас, туку и Милица. И двајцата сме посреќни и позадоволни, а нашиот однос е поздрав“, вели пејачот.

Бане и Милица судбоносното да го изговорија на 30 август 2013 година во еден луксузен хотел на Златибор.

Останати вести од Радио Милева