Радио Милева

„Да, се откажувам“: Поранешниот сопруг на Гоца Тржан признава дека не го интересира детето кое го доби со Миљана

„Да, се откажувам“: Поранешниот сопруг на Гоца Тржан признава дека не го интересира детето кое го доби со Миљана
Foto: Srbija danas/ilustracija

Иван Маринковиќ не само што не ја сака Миљана Кулиќ,  но е подготвен да се откаже од својот син Жељко и да им овозможи  детето да го препознае идниот сопруг  на Милјана, Лазар Чолиќ Зола!

Иван апсолутно недвосмислено изјави дека не бил заинтересиран за ништо во врска со Миљана, ниту, пак за нивното заедничко дете.

Foto: Srbija Danas

Беше прашан дали тој бил свесен дека Милјана нашла момче за кого сака да се омажи и да го признае малиот Жељко, Иван  одговара дека тој не се грижи.

– Слушнав, но не ми е гајле. Не ми е гајле што прави Миљана и, што се однесува до мене, може да се омажи за секој што сака. Тоа е нејзиниот живот. За Миљана не  ми е гајле, како да не бевме заедно – изјави учесникот на  контроверзното реално шоу “Парови”, а кога новинарот му кажа дека акцентот е на неговиот син, кој ќе го признае друг човек – Иван отворено вели дека не е заинтересиран.

Foto: Youtube printscreen/Zadruga Official

– Нека го признае слободно, не ми е гајле. Нека го прават она што го сакаат “, рече Иван без да трепне.

Запрашан  беше дали ова значи дека се откажува од сопственото дете, тој одговори како од пушка:

Да, се откажувам. Кога ќе излезам од ријалити, ќе видам дали ќе направам ДНК – рече тој.

Foto: Srbija Danas

Колку за потсетување, Миљана и Зола одлучија во шоуто „Задруга“ по 15 дена забавување да се свршат и по реалното шоу и планираат свадба. Зола беше, според неговиот менаџер Бобан Мајсторовиќ, Зола бил одамна заљубен во Миљана и поради тоа влезе во шоуто, со цел да биде поблиску до неа. Нивната врска е поддржана од страна на родителите на невестата, татко на Миљана, Синиша Кулиќ, кој вели дека го чека зетот  и се надева дека ќе го признае неговиот внук.

Останати вести од Радио Милева