Радио Милева

Цвеќе, шампањ и скапоцен накит: Вака момчето ја изненади Ана Бекута за 59-от роденден

Цвеќе, шампањ и скапоцен накит: Вака момчето ја изненади Ана Бекута за 59-от роденден

Фолк пејачката Ана Бекута вчера наполни 59 години, а првото роденденско изненадување го доби од нејзиното момче, Милутин Мркоњиќ.

Мрка се обиде да ја изненади својата сакана, па за добро утро Ана доби шампањ и торта за да го прослават роденденскиот ден на Бекута.

Милутин на својата сакана и подари и скопецен накит кој многу и се допадна.

Инаку, Ана и Мрка се заедно неколку години, се запознаа на „Денот на вљубените“ и оттогаш не се разделуваат.

фото: приватна архива