Радио Милева

Честитки пристигнаа од сите страни: Тијана Дапчевиќ имаше важен повод за славење

Честитки пристигнаа од сите страни: Тијана Дапчевиќ имаше важен повод за славење

Тијана Дапчевиќ постојано живее на релација Белград – Скопје што поради своите професионални или приватни обврски.

Последните неколку месеци имавме прилика да ја гледаме во скопската метропола поради снимањето на серијата „Преспав“ каде Дапчевиќ ја имаше улогата на Германката Ула.

По серијата популарната пејачка заедно со нејзиното семејство поточно нејзиниот сопруг Милан и синот Вук замина на зимување.

 

View this post on Instagram

 

Mi❤️❤️💫👪 #wien

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on


Деновиве, пејачката беше во Македонија и имаше убав повод за славање, односно нејзиниот роденден.

Вчера Тијана во кругот на нејзините најмили го прослави својот  43 роденден.

foto: Printscreen/instagram

Честитки пристигнаа и од нејзините драги пријатели и колешки.

Неодамна во едно интервју, Дапчевиќ истакна дека сака оваа година сака повторно да стане мајка.

За својот роденден, Тијана да на своите фанови им ја подари новата песна „Презир“.

Останати вести од Радио Милева