Радио Милева

Целото семејство во изолација: Лепа Брена тестирана на корона, ова се резултатите

Целото семејство во изолација: Лепа Брена тестирана на корона, ова се резултатите
фото: инстаграм

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојоновиќ пред една недела се вратија од Монако.

По нивното патување, тие одлучиле да останат дома во изолација иако не се заразени од корона.

Имено, тие веднаш кога се вратиле од странство се тестирале и резултатите биле негативни.

„На аеродром се мери температура на секој патник, така да ние сме сигурни во нашата здравствена состојба. Не треба да се  прави паника, но треба да бидеме одговорни кон себе и кон другите. Вирусот се шири таму каде што не се сфаќа сериозно и каде што луѓето не се придржуваат на хигиенските услови и социјалната култура“ вели Брена и додава дека ја дезинфецирала целата куќа.

фото: Инстаграм

„Секогаш во пролет правам редовно чистење на куќата, така да ова за мене е редовна дезинфекција“.

Таа вели дека е многу среќна затоа што нејзините синови се со неа.

„Фамилијарно се дружиме, а тоа најмногу ни недостигаше. Здравјето на моето смеејство ми е најважно. Се откажав за март и чекам да видам како ќе се одвиваат работите“ вели Брена и додава:

„Направија вистинска работа што воведоа вонредна состојба за да вирусот не се прошири на целата нација, поготово не на старите, изнемоштени и болни луѓе. Алармантна е ситуацијата и треба да се придржуваме на советите на лекарите. Ние сме многу организирани и работиме од дома. Овој народ издржа и многу полоши работи, па така со верување, добра организација и трпение сите ќе живи и здрави“ вели пејачката.

фото: рајко ристиќ

Синот на Брена исто така се врати во нивната вила, а бидејќи имаат храна на залиха тој одлучи да готви.

„Моментално сум во кујна. Сакам сите да ги изненадам со новиот рецепт. Се вратив во семејната вила кога мамо и тато се вратија од Монако, никој нема симптоми, но не излегуваме од дома. Чувствувам страв, но ги почитуваме правилата. Не одам на тренинзи, а ресторанот на Виктор не работи“ вели Живојиновиќ.

Филип и Прија со бебето не доаѓаат во семејната вила.

За потсетување, претходната недела Филип и Александра ја откажаа прославата за првиот роденден на синот Александар.

Останати вести од Радио Милева