Радио Милева

Цеца за првпат проговори за невозвратената љубов: „Бев преголем залак!“

Цеца за првпат проговори за невозвратената љубов: „Бев преголем залак!“
фото:инстаграм

Фолк-sвездата Цеца Ражнатовиќ умешно го крие својот приватен живот, особено кога станува збор за љубовта, но сега, на изненадување на многумина, таа зборуваше за невозвратена љубов.

Иако може да изгледа неверојатно за многумина, на Цеца имала невозвратена љубов во минатото.

– Секако дека ми се случило и јас сум човечко суштество. Но, не дека не бев сакана, туку дека бев преголем залак. Постојат луѓе кои не можат да се справат со јавен живот. Ова е мојот избор “, рече Цеца.

фото:инстаграм

Фолк ѕвездата, како и секое живо суштество, се носи со животни подеми и падови, а во нејзиниот случај старата изрека „Она што не те убива, те зајакнува“ не важи.

– Мојот живот е како медал со многу страни. Што се однесува до кариерата, тоа е чисто злато, мојот личен живот имаше огромни осцилации. Се обидов да пливам добро во животните цунами. Не верувам во она, „Она што не те убива те прави посилен“. Апсолутно не е точно. Затоа што, тоа што не те убива, е за фала на Бога што не те убило. Но, тоа не ве зајакна, но добро ве затресе. Не ми беше дозволено да потклекнам заради моите деца – заклучи Цеца за српски Телеграф.

Останати вести од Радио Милева