Радио Милева
со вера во Бога...

Цеца за Божиќ на полноќ се појави во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград: Пејачката се причести со истата лажичка како и останатите верници (ФОТО)

Цеца за Божиќ на полноќ се појави во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград: Пејачката се причести со истата лажичка како и останатите верници (ФОТО)

Големиот број православни верниици во Србија ги преплавија црквите и храмовите каде се причествуваа и покрај загрижувачката епидемиолошка состојба во земјата со корона вирусот.

Во храмот „Света Сава“ во Белград, точно на полноќ, фотографите ја регистрираа и популарната српска пејачка Светлана Ражњатовиќ – Цеца.

Таа се’ направила како што налагаат  здравствените протоколи, носела маска и држела дистанца, но се причестила со истата лажичка, токму како што тоа го сториле и огромниот број верници.

 

Останати вести од Радио Милева