Радио Милева

Цеца со емотивна порака се прости од Исидора Бјелица: „Мила моја, многу ќе ми недостигаш“

Цеца со емотивна порака се прости од Исидора Бјелица: „Мила моја, многу ќе ми недостигаш“
фото: Приватна архива/блиц

Почина познатата писателка Исидора Бјелица.

Како што пренесуваат медуимите, таа починала во станот на нејзините родители во Нови Белград.

Во 2012 година, на Исидора и беше дијагностициран рак. По долго и тешко боледување, писателката ја изгуби битката со тешката болест.

Нејзините пријатели, колеги, естрадни уметници преку социјалните мрежи се простуваат од Бјелица.

Од Исидора се прости и Светлана Цеца Ражнатовиќ.

„Мила моја, многу ќе ми недостигаш“.

фото: Инстаграм

Останати вести од Радио Милева