Радио Милева

Цеца се подготвува за свадбата на Вељко: Еве што велеше за неговата поранешна, а што сега за идната снаа…

Цеца се подготвува за свадбата на Вељко: Еве што велеше за неговата поранешна, а што сега за идната снаа…
фото:инстаграм/цеца ражнатовиќ

Познатата балканска sвезда, Цеца Ражнатовиќ, никогаш не кажа ниту еден грд збор за досегашните избранички на нејзиниот син Вељко.

За Маша Терзиќ, со која Вељко беше три години во врска, Цеца рече велеше дека е убава и културна девојка, додека за Богдана, сегашната свршеница на нејзиниот син, има само пофални зборови со пофалби, пишува српски Информер.

Според неа, Богдана Родиќ е убава и добро образована девојка која потекнува од домаќинско семејство. Како што вели, таа е воодушевена од својата идна снаа и со нетрпение ја очекува нивната свадба.

фото:инстаграм

– Се надевам дека таа ми кажа навреме за да можам да подготвам сè со родителите на Богдана. Двајцата убаво се согласуваат, тие се среќни и тоа е најважната работа за мене – рече Цеца

Останати вести од Радио Милева