Радио Милева

Цеца Ражнатовиќ открива: „Ќе правиме голема српска свадба“

Цеца Ражнатовиќ открива: „Ќе правиме голема српска свадба“
фото:instagram

Во најновиот број на српскиот магазин Hello на насловната страница осамнаа фолк ѕвездата Цеца ражнатовиќ и нејзините две деца, синот Вељко и ќерката Анастасија.

Поводот за тоа е свршувачката на Вељко и  што следната година ќе заплови во брачните води.

Гласините дека тој ќе се жени постојано добиваат на интензитет, откако ја запроси својата избраничка Богдана оваа пролет. А кога Цеца жени син, тоа мора да биде на ниво.

Веќе е потврдено дека се подготвува голема српска свадба, на која 23 годишниот наследник на Цеца и Аркан ќе основа свое семејство.

 

View this post on Instagram

 

Čekamo vas na kioscima! #Hello!

A post shared by HELLO! Magazin (@hellomagazinsrbija) on

-Ќе правиме голема српска свадба. Но, засега не би сакала да ги откривам деталите, изјавува мама Цеца.

Неофицијално, српскиот магазин пишува дека свадбата ќе се случи во месец јуни 2019 година во познат белградски хотел.

фото:инстаграм

Останати вести од Радио Милева