Радио Милева

Цеца Ражнатовиќ: „Мака ми е од свадбата на Вељко“

Цеца Ражнатовиќ: „Мака ми е од свадбата на Вељко“
фото: принтскрин/инстаграм

Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ има големи причини за радост односно нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ се сврши, а Цеца доби снаа.

Имено, медиумите често пишуваат за идната свадба на Вељко и Богдана и изнесуваат разни детали.

фото: принтскрин/инстаграм

Речиси во секое интервју ја прашуваат и самата Цеца за нејзината идна снаа и сопруга на нејзиниот син.

Меѓутоа, Цеца истакна дека и е мака постојано да зборува за тоа.

„Попрво јас ќе се омажам, а немам ни момче“ се пошегува Цеца во една емисија.

„Млад е, само што наполни 22 години. Тоа се негови желби. Не можам да зборувам за свадбата, мака ми е. Не сакам да бидам ПР Ражнатовиќ. Нека секој зборува за себе“ изјави Цеца.

Останати вести од Радио Милева