Радио Милева
како јајце на јајце

Цеца објави фотографија од синот кога бил бебе, па ја спореди со онаа на внукот: Вељко и малиот Жељко се како клонирани (ФОТО)

Цеца објави фотографија од синот кога бил бебе, па ја спореди со онаа на внукот: Вељко и малиот Жељко се како клонирани (ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна стана баба, кога нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ и Богдана Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана и го подарија внукот кој го доби името поппокојниот сопруг на пејачката – Жељко, кој минатиот викенд беше крстен во криптата на православниот храм Свети Сава во Белград.

Имено, тазе  бабата објавила две фотографии на својот Инстаграм профил. Едната од синот Вељко кога бил бебе, а другата од  нејзиниот внук Жељко и ги споредила за да покаже колку обајцата се слични се слични.


„Татко и син“, напишала Цеца во описот на фотографијата на која таткото и синот на иста возраст си личат како јајце на јаце. Како клонирани! Да не знаете, никогаш не би погодил кој е кој!?

Останати вести од Радио Милева