Радио Милева

Цеца не се штеди за Богдана: Ја накити снаата со скапоцен дар од непроценлива вредност (фото)

Цеца не се штеди за Богдана: Ја накити снаата со скапоцен дар од непроценлива вредност (фото)
фото:вељко ражнатовиќ/инстаграм

Цеца Ражнатовиќ никогаш не се штеди кога се во прашање подароците за нејзината снаа Богдана Родиќ.

Свршеницата на синот на пејачката, наскоро ќе стане рамноправен член на семејството, а со нетрпение се очекува големата свадба која ќе се случи наскоро.

Пејачката и идна свекрва се пофали дека ја дарувала Богдана со неколку скапоцени парчиња накит.

Едниот подарок беше часовник, а Цеца го избрала моделот да се сложува со свршеничкиот прстен кој Богдана го доби од Вељко.

Третиот, а можеби и подарок со наголема сентиментална вредност, беше порстенот на Цеца кој го поседува долги години и има непроценлива вредност.

 

Пејачката не сакала да и го остави дури и на Анастасија, туку решила традицијата да ја продолжи снаата.

фото:вељко ражнатовиќ/инстаграм

Сигурно свекрвата тука нема да застане со подароците, а допрва за свадбата се очекуваат најголемите изненадувања за снаата која и носи наследник.

Останати вести од Радио Милева