Радио Милева

Цеца и сестрата на Богдана имаат ист вкус: Ражнатовиќ и Бојана Родиќ во ист комплет (фото)

Цеца и сестрата на Богдана имаат ист вкус: Ражнатовиќ и Бојана Родиќ во ист комплет (фото)
фото:лука стојановиќ/еспресо.рс

Случајно или не, Цеца Ражнатовиќ и сестрата на Богдана Родиќ, Бојана Родиќ, се облекоа слично.

Новата баба и тетка имаат ист вкус кога станува збор за модата и ги следат модните трендови, па облекоа сличен комплет на денот кога се роди бебето Жељко.

фото:немања николиќ

Прво, Ражнатовиќ се појави пред породилното во сина облека – горниот и долниот дел од тренерката, со џемпер што одговараше совршено и ги потенцираше нејзините облини и витка линија.

фото:тамара трајковиќ

Само неколку минути по неа, сестрата на Богдана, Бојана пристигна во болницата во комплет со различна боја. Таа се одлучи за розовата верзија на тренерката, а исто како и наЦеца, совршено и прилегаше.

Останати вести од Радио Милева