Радио Милева

Цеца и Ана Бекута се огласија по написите дека земала финасиска помош од државата поради короната

Цеца и Ана Бекута се огласија по написите дека земала финасиска помош од државата поради короната
фото: Немања Николиќ/ата имагес

Во одредени српски медиуми се појавија написи  кои естрадни уметници земале финансика помош од државата поради пандемијата со коронавирусот.

Меѓу списокот на пејачи кои три месеци добивале по 250 евра од државата се најдоа Ана Бекута, Цеца Ражнатовиќ, Неда Украден, Лепа Брена….

По тој се огласија и Ана Бекута и Цеца Ражнатовиќ кои ги демантираа овие пишувања.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on


„Шокирана сум што се објавени вакви податоци пред претходно да бидам пршана за коментар. Како прво, никогаш не сум земала помош од државата, ни денар. Како второ, сметам дека таа помош им е потребна на луѓето на кој им е нарушен семејниот буџер поради ситуацијата. Ова го правам за да ставам точка на лагите и измислиците кои се пласираат пред претходно да се проверат“ изјави Цеца.

И Ана истакна дека не земала ни динар, туку дека се’ стекнала сама.

„Морам да признам дека ништо немам земено од државата. Па ни тие 90 000 динари. Потенцирам дека се’ стекнав сама и никогаш немам земено ни денар. Тие пари ги оставив на луѓето на кои им се потребни“ изјави Бекута.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Bekuta (@anabekuta1) on

Останати вести од Радио Милева