Радио Милева

Цеца ги разоткри јавните личности: „Моите колеги си дозволуваат се и сешто само за да бидат во центарот на вниманието“

Цеца ги разоткри јавните личности: „Моите колеги си дозволуваат се и сешто само за да бидат во центарот на вниманието“
фото: принтскрин/екслузивно

Светлана Цеца Ражнатовиќ откри дека воспитувањето е најважниот дел во растењето на детето.

Таа вели дека многумина јавни личности се лош примиер за младите, но дека не се свесни за тоа.

„Ако си во јавниот живот мора да внимаваш на секој збор и на своето лично однесување, бидејќи ти можеби си нечиј идол, некој те следи и памети се што ќе кажеш,како се однесуваш. Тоа е голема одговорност, но мислам дека луѓето не сфаќаат колку е голема таа одговорност, си дозволуваат се и сешто само за да бидат во центарот на вниманието, поточно прават нешто лошо особено кога станува збор за млади луѓе“ вели пејачката.

фото: принтскрин/екслузивно

„Нема врска тоа со генетиката, туку со воспитувањето. Јас се потрудив да им објаснам на своите деца. Ако сте здрави во глава, нормално дека тоа не е модерно, ако сте пореметени во главата тогаш ќе се занимавате со примитивизам односно нешто лошо што не треба да го правите, а тоа сега е модерно. Мене тоа ми изгледа некако нормално и така ќе остане“ вели Цеца во емисијата „Екслузивно

Останати вести од Радио Милева