Радио Милева

Цеца: „Емотивно ја доживеав одбраната на Лукас за моите деца!“ Карлеуша: „Аман, уморна сум од твоето фолирање!“

Цеца: „Емотивно ја доживеав одбраната на Лукас за моите деца!“ Карлеуша: „Аман, уморна сум од твоето фолирање!“
фото:A. Налбантјан/инстаграм карлеуша

Цеца Ражнатовиќ (46) вели дека е благодарна на Аца Лукас (50) што јавно ја бранеше нејзината ќерка, Анастасија (21), откако Јелена Карлеуша (41), јавно ја спомна и напиша:

„Очекувам, како и секогаш, твое извинување и вакво нешто никогаш повеќе да не ти се случи. И гледам дека ова лошо оперирано  младенче на Аркан. Што да прави со мутава харизма на згазена мачка, не ни можела повеќе да научи од такви мајка и татко. ПС (Собери се Ацо. Ова го кажувам сериозно) “.

Коментарот дојде откако Анастасија остави неколку „емотикони“ на објавата на Лукас, повикувајќи се на Карлеуша, и по целата виртуелна војна, одговори и Цеца.

– Емотивно го доживеав моментот кога Аца застана зад моите деца. Тој се постави како родител кој знае како е да се допре нешто што е свето за вас, а тоа се децата секако. И ако другите деца би биле засегнати, тој ќе одговараше, исто така, таков е човекот – вели Цеца.

– Лукас е чесен човек, што мисли и го кажува. Тој секогаш беше заштитнички поставен и вистински господин. Тој ги познава Анастасија и Веjка уште од раѓање и е многу приврзан кон нив, а и тие го обожаваат – објасни Цеца за Информер.

Сепак, веднаш штом ги прочита овие изјави, се огласи  Јелена.

– Светлана, уморна сум повеќе од твоето фолирање. Никој не допира до твоите деца, но вашите деца (кои се возрасни, аман). Лајкуваат навреди на сметка на твоите колеги, навредуваат и сл. А кога ќе добијат по носот, тогаш невешто лажеш дека немаат социјални мрежи и дека тоа се деца?! Ако тие се деца, тогаш и јас сум нечие дете, зарем не? Не можам повеќе да ги трпам твоите сплетки, твоето умилкување кај примитивни новинари и пејачи против мене. Аман жено, застани веќе. Не трачари, не шпекулирај, занимавај се со својата кариера и сфати дека тебе веќе никој нема да ти молчи, почна Карлеуша.

-Не сакам да се гледам со тебе на суд, не сакам да се занмимавам со твојот лик, но морам да се бранам. Застани. Уморна сум од војна. Ете сега убаво и културно ти се обраќам, ова ќе ти го кажам и кога ќе се видиме на некои од глупавите судења на кои не ми се доаѓа, бидејќи имам работа и проблеми, продолжи Јелена.

П.с. Не се потпирај на Лукас да навредува се живо, додека ти мудро молчиш и прва му ги лајкуваш коментарите. Кажи им на „децата“ да не го прават истото. Да си му вистинска пријателка на Лукас би му кажала „Немој“, заклучи Карлеуша.

Останати вести од Радио Милева