Радио Милева

Бурниот живот го зема данокот: Според изгледот ретко кој може да поверува дека Линдзи Лохан има 32 години (фото)

Бурниот живот го зема данокот: Според изгледот ретко кој може да поверува дека Линдзи Лохан има 32 години (фото)

Линдзи Лохан ја познавате како бунтовничка која со години води борба против разни зависности. Нажалост, се тоа на неа остави трага.

Фотографирана е на Париската модна недела, каде ја проследи новата колекција на модната куќа „Сен Лоран“.

Линдзи се појави во мини црн фустан и целосно во црно издание. Најмногу погледи привлече нејзиното лице и впечатокот дека актерката изгледа доста постаро од своите години, а има само 32.

Foto: Profimedia

Холивудската ѕвезда која талентот го покажа уште во детството, а подоцна и со својата хјаризма, но во моментот кога нејзината кариера и слава требаше да порасне, се соочи со животна драма.

Foto: Profimedia

Таа во 2010 година се откажа од глумата. Сепак, најважно за Линдзи е што успеа во борбата со пороците.