Радио Милева

Бурниот живот го зема данокот: Мајли Сајрус заврши во болница!

Бурниот живот го зема данокот: Мајли Сајрус заврши во болница!
фото:инстаграм/мајли сајрус

Светски познатата пејачка Мајли Сајрус заврши во болнички кревет.

Таа добила воспаление на крајниците, а на Инстаграм напиша дека се обидува што побрзо да оздрави.

-Ти благодарам мамо што и помагаш на твојата болна ќерка за да изгледа малку подобро, напиша Мајли за фотографијата од болницата каде нама Тиш и ја чешла косата.

Освен мајка и, ја посети и новото момче Коди Симпсон, но и пријателот фотограф Вијат Мохиндро.


Коди и донесе букет ружи и гитара за да и го олесни престојот на својата сакана.

Инаку, Мајли по осум месеци брак се разведе од Лиам Хемсфорт, па почна врска со својата пријателка Кејтлин Картер, а сега веќе има ново момче.

фото:инстграм/мајли сајрус