Радио Милева

Бурен живот: Пејачката Злата Петровиќ абортирала во 7-мо одделение, а до 18 години веќе имала 3 брака

Бурен живот: Пејачката Злата Петровиќ абортирала во 7-мо одделение, а до 18 години веќе имала 3 брака
фото:злата петровиќ/инстаграм

Со децении за живот на пејачката Злата Петровиќ на широко се пишува и зборува.

Злата има два сина од два брака, а првиот го доби на само 18 години, во заедница со нејзиниот колега Хасан Дудиќ. Фолкерка јавно зборуваше за неговиот проблем со коцкањето, а нашироко се коментираше дека неговото семејство се откажало од него.

Како млада девојка, Злата ја преживеала агонијата кога решила да направи абортус, бидејќи забременила со маж што не го сакала, а со кого се омажила на 14-годишна возраст на барање на нејзините родители.

фото:злата петровиќ/инстаграм

Кога се омажи за музичарот Дуле Тодоровиќ, немаше повеќе од 18 години, имаше само 16 и пол години, а бидејќи таа беше четири месеци бремена и беше ризично да се изврши абортус во тоа време, лекарите одбија да го направат тоа, пишува Ало.рс.

Пејачката имала уште два брака во текот на целиот живот, па така со моментот кога ја достигнала зрелоста, таа веќе била во третиот брак. Злана се омажи за водителот Зоран Пејиќ со кого го доби синот Јован.

Останати вести од Радио Милева