Радио Милева

Бурџу, саканата на Осман од „Истанбулската невеста“ е „риба ипол“ во бикини (фото)

Бурџу, саканата на Осман од „Истанбулската невеста“ е „риба ипол“ во бикини (фото)
фото:ебру шахин/инстаграм

Ебру Шихин, младата турака актерка и модел, гледачите имаа можност да ја запознаат неодамна од улогата на Бурџу во популарната турска серија „Истанбулската невеста“.

Таа е ќерката на адвокатот и поранешна љубов на Есма султан, која се заљубува во еден од нејзините синови- Осман.

фото:ебру шахин/инстаграм

Ебру е препознатлива по својата кадрава коса, а освен со глумата се занимава и како модел.

Доста е активна на социјалните мрежи, од каде може да се видат активностите од нејзиниот приватен живот, меѓу кои и фотографии на кои е во костим за капење.

Погледнете ја специфичната убавина на оваа позната Турчинка:

фото:ебру шахин/инстаграм

фото:ебру шахин/инстаграм

фото:ебру шахин/инстаграм

фото:ебру шахин/инстаграм