Радио Милева

Бурак и бремената Фахрие беа на зимување, но мораа да се вратaт поради нејзиното здравје, сега лежи во болница

Бурак и бремената Фахрие беа на зимување, но мораа да се вратaт поради нејзиното здравје, сега лежи во болница

Овие денови се појави веста дека турската актерка Фахрие Еваџан, која е во седмиот месец од бременоста, се разболела и завршила во болница. Новинарите го пречекаа Бурак и неговата мајка пред излезот на болницата, а еве што кажаа за тоа на турските новинари:

-Поради настинка сме тука. Не е ништо страшно. Ќе излезе од болница, изјавил идниот татко.

Брачната двојка Озчивит беше на зимување во Карталкај, кога Фахрие се разболела, па веднаш го прекинале одморот и се вратиле во Истанбул. Се пишува дека Фахрие веќе неколку дена е во болницата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fahriye Evcen Özçivit (@evcenf) on

Мајката на Бурак исто така дала изјава и кажала дека нема потреба да грижа.

На прашањето дали е во болница поради предвремено породување, Џејхан одговорила:

-Нема ништо такво, се е во ред со неа и со бебето.

Сепак, изгледа дека настинката не била така лесна како што изјавија штом ја задржале во болница.

Останати вести од Радио Милева