Радио Милева

Бујни гради и длабоко деколте: Кога Кристина Димитриевска во теретана се поти сама… (фото)

Бујни гради и длабоко деколте: Кога Кристина Димитриевска во теретана се поти сама… (фото)
фото:кристина димитриевска/принтскрин/инстаграм

Откако се разведе, повторно ја активираше својата кариера како модел, почна да учествува на избори за убавина и да освојува титули, па заплива и во музичките води, така Кристина Димитриевска полека го изгуби префиксот бившата на Кајмакоски.

Денес Кристина си е добро позната сама за себе, а изминатиот период беше прогласена за балканска убавица и мис карантин.

Освен тоа, спортот е нејзиното секојдневие без кое не поминува, особено како фитнес тренер во родното Тетово.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by MISS BALKAN 2019 ? (@kristina.dimitry) on

По олабавувањето на мерките со пандемијата, теретаните се вратија со работа, но под одреден протокол, а со тоа и Кристина.

Овој пат покажа дека во теретана вежба сама, а кога условите се такви, тогаш сексапилот е пуштен на најако.

фото:кристина димитриевска/принтскрин/инстаграм

Од краткиот топ ги истакна бујните гради, а тоа мораше да го забележи и со камерата на мобилниот и да покаже со што располага.

фото:кристина димитриевска/принтскрин/инстаграм

Секси, нема што!

Останати вести од Радио Милева