Радио Милева
роденденски гламур по бугарски терк

Бугарските ѕвезди Николета и Андреа покажаа што е роденденски сексапил: Црна танга и голи брадавици кај двете убавици! (ФОТО)

Бугарските ѕвезди Николета и Андреа покажаа што е роденденски сексапил: Црна танга и голи брадавици кај двете убавици! (ФОТО)

Најпознатиот бугарски топ модел и старлета Николета Лозанова својот 32 и роденден го славеше со мистериозна забава во најлуксузниот ноќен клуб во Софија.

Настанот стана главна тема на дискусии и коментари заради изборот на гостите, нивото на гламур и луксуз, зашто само малкумина бугарски sвезди можат да си дозволат таква скапа и екстравагантна забава за нивниот роденден.

Домаќинката доминираше… Провокативно облечена во мини проѕирен фустан од црна тантела, под кој јасно и се проѕираа минијатурните танга гаќички, Николета ја крена температурата уште со самата своја појава на роденденската журка.

Гостите на таинствената забавата ги добивале своите покани на многу необичен начин – во форма на бонбони со ознака „Бакнете ме на мојот роденден. Јадете и чувајте ја тајната “. Самата Николета инсистирала на тоа никој од гостите да не го открива настанот однапред. Списокот на поканети лица бил точно 77. Симболиката на оваа бројка останува мистерија.

Сепак, не е тајна дека за вечерта се нарачани над 100 литри луксузно француско шампањско, што беше главниот фокус на настанот. Кетерингот бил внимателно одбран со исклучително ретки гурмански специјалитети и деликатеси.

Но, она што посебно го привлекло внимението е присуството на фолк пејачката Андреа, кој е една од најдобрите и најблиски пријателки на Николета.

Облечена во провокативен костим, со деколте од кое повеќе излегуваат одошто во него лежат бујните гради,  Андреја била на работ да и го украде шоуто на својата пријателка.

Особено во моментите кога љубопитните фотообјективи ги ловеа во крупен план раскошните облини на пејачката, која бесрамно  дозволуваше брадавиците да и излезат на виделина, додека позираше. Секси до болка и пожелна до коска, Андреја заедно со славеничката Николета беше ѕвезда на роденденската забава на старлетата.

 

Останати вести од Радио Милева