Радио Милева
софистицирана еротика

Бугарската пејачка во проѕирна секси долна облека: Есил Дјуран покажа што е тоа „андроген стил“ (ФОТО)

Бугарската пејачка во проѕирна секси долна облека: Есил Дјуран покажа што е тоа „андроген стил“ (ФОТО)

Бугарската пејачка Есил Дјуран посака да ги израдува своите обожаватели со жешки пози на Инстаграм.

Овој пат, 51-годишната пејачка реши да ја вжешти социјалната мрежа споделувајќи фотографија на која комбинира не само гламур, туку и софистицирана еротика со „андроген“ стил.

Пејачката уште еднаш ја покажа својата неверојатна фигура, позирајќи во прекрасна црна долна облека, во комбинација со долга јакна и капа со мрежа. Омилениот блескав накит на Есил е присутен и овој пат. За сите дами кои сакаат да се чувствуваат секси во облеката позајмена од машката гардероба Есил има порака:

„Што е андроген стил? Женствена чудесна линија што многу ја сакам! Стилот унисекс е многу пријатно и стилско решение за дамите без да се чувствуваат дека ја губат женственоста. Дури и ако немате совршени пропорции или светска слава, Според модниот консултант и блогер Јасмин Севел, тајната е да додадете знак на женственост на вашиот изглед – длабоко деколте на кошулата, супер секси долна облека, панталони до глуждот. Или можеби без панталони“? – порача пејачката.

Фото: Инстаграм принтскрин/esilduran

Извор:  HotNews.bg

Останати вести од Радио Милева