Радио Милева
со мене тешко, без мене - невозможно

Бугарската мисица доби необичен подарок: Михаела пиштол гола на насловната страница на „Плејбој“, затскриена само со роденденската торта кај меѓеуножјето (ФОТО)

Бугарската мисица доби необичен подарок: Михаела пиштол гола на насловната страница на „Плејбој“, затскриена само со роденденската торта кај меѓеуножјето (ФОТО)

Бугарската мисица Михаела Тодорова наполни 22 години и доби необичен подарок – втора насловница на бугарското издание на најпродаваниот машки магазин на сите времиња – Плејбој. Русокосата убавица од Казанак позираше пиштол гола, затскриена само зад роденденската тортат кај меѓуножјето и најави дека нејзиниот биланс на овој датум е повеќе од позитивен.

„Моите најблиски знаат дека многу си го сакам, дури и го обожавам роденденот! Луѓето често се загрижени кога останува една година зад нив, а  јас сум повеќе од горда на себе. За една календарска година успеав да докажам  дека не постои врв и цел што не можам  да ја освојам или постигнам, ако имам таква намера!

Во ноември бев избрана за Мис и титулата ја крунисав како најсексипилната жена во Бугарија!

„Добивам стотици поракии коментари од млади девојки и зрели жени кои неуморно ја изразуваат својата поддршка кон мене! Покрај љубовта и поддршката од публиката и моите роднини, најголем подарок за мене е втората насловница на најчитаното и најпопуларно машко списание – Плејбој!

Ви благодарам на сите за поддршката, љубезните зборови, дури и за критиките што ми ги дадовте! Бидејќи знам дека не сум совршена, но ги имам сите предуслови да бидам и со секој изминат ден се приближувам до совршенството. И да си знаете: Со мене е тешко, но без мене – невозможно“ – напишала м исицат покрај објавата на својот Инстаграм на роденденската насловница.

Фото: Инстаграм принскрин – Михаела Тодорова

Останати вести од Радио Милева