Радио Милева
патот до успехот

Бугарките знаат како… се станува ѕвезда: И младата ексклузивка на „Пајнер“, Ивета Костова се соблече (ФОТО)

Бугарките знаат како… се станува ѕвезда: И младата ексклузивка на „Пајнер“, Ивета Костова се соблече (ФОТО)

Таа е убава русокоса,  пејачко откритие кое со својот глас го одзема здивот.  Ивета Костова и е едно од младите имиња производ на музичката продукција „Пајнер“. Неодамна, пејачката покажа дека може да ја воодушеви публиката не само со своите завидни гласовни можности, туку и со жешкиот сексапил.

Најновите фотографии што Ивета ги објави на својот профил на Инстаграм беа повеќе од предизвикувачки и го привлекоа вниманието на нејзините следбеници.

Пејачката позираше само во долна облека, а многумина беа заинтригирани од причината за појавата на фотографиите, особено,  интригантниот  пост покрај нив, на кој пишува: „Со тебев и со други спиевм, да бидам твоја – не можев“!

Имено, тие се дел од последното видео „Страв“ на друг млад уметник – Кирил Атанасов, во кое Ивета Костова има не само вокално учество, туку се појавува во главната женска улога. Пејачката одлично се справила со своите актерски задачи и се претстави како професионален модел, а песната веќе се истакна како прв хит предлог за 2021 година.

„Не можам да престанам да се радувам на вашата поддршка! Ги прочитав коментарите и мислам колку се важни за мене – многу ви благодарам! Благодарна сум и на сите вклучени во овој проект. Кога работата е задоволство, просто ја личи“ – изјави Ивета Костована „Планет ТВ“.

Извор: HotNews.bg

Останати вести од Радио Милева