Радио Милева

Буцкото од „Хари Потер“ денес има 31 година и израсна во вистински фраер (фото)

Буцкото од „Хари Потер“ денес има 31 година и израсна во вистински фраер (фото)
фото:принтскрин/курир,рс

Актерот Метју Луис ја започнал својата актерска кариера уште како петгодишно дете, а светската слава ја доживеа неколку години подоцна со филмовите за Хари Потер.

Тој во популарниот серијал ја толкуваше улогата на младиот волшебник Невил Лонгботом.
Метју како Невил ги освои симпатиите на публиката ширум светот, а покрај тоа што го паметиме како дебелко дете, денеска актерот е неверојатно поразличен оттогаш.

Неодамна славниот 31-годишник дал интервју за една австриска телевизија која што повторно го претстави пред светот, со оглед на тоа што беше малку заборавен, барем од страна на публиката.
Фановите на Хари Потер биле изненадени од неговата промена иако поминаа речиси две децении од снимањето на првиот дел на тоа култно остварување.

 

View this post on Instagram

 

Luke stole my wife’s retainer and he won’t give it back. You can’t tell, but he’s really quite pissed off here.

A post shared by Matthew Lewis (@mattdavelewis) on

Актерот Метју Луис ја започнал својата актерска кариера уште како петгодишно дете, а светската слава ја доживеа неколку години подоцна со филмовите за Хари Потер.

Тој во популарниот серијал ја толкуваше улогата на младиот волшебник Невил Лонгботом.
Метју како Невил ги освои симпатиите на публиката ширум светот, а покрај тоа што го паметиме како дебелко дете, денеска актерот е неверојатно поразличен оттогаш.
Неодамна славниот 31-годишник дал интервју за една австриска телевизија која што повторно го претстави пред светот, со оглед на тоа што беше малку заборавен, барем од страна на публиката.

Фановите на Хари Потер биле изненадени од неговата промена иако поминаа речиси две децении од снимањето на првиот дел на тоа култно остварување.
Имено, денес Метју е вистински шармер со извајано тело и убаво лице, па не е ни чудно што има армија обожаватели на социјалната мрежа Инстаграм каде што го следат над два милиони луѓе.
Инаку, во споменатото интервју Метју открил дека за улогата на Невил носел вештачки заби, парчиња пластика зад ушите за да делуваат како клемпави и одело кое што го правело да изгледа подебел отколку што е.

 

View this post on Instagram

 

That John Denver’s full of shit, man.

A post shared by Matthew Lewis (@mattdavelewis) on

„Во првите неколку филмови не носев ништо. А, по неколку години пораснав и се сменив, продуцентите заклучија дека мораат нешто да направат во врска со тоа“, објаснил и додал дека и понатаму е во близок контакт со поголемиот дел од колегите од филмот.
Инаку, Метју и понатаму е активен актер, но до денеска сепак не успеал да сними филм кој што би ја надминал славата на Хари Потер.

Имено, денес Метју е вистински шармер со извајано тело и убаво лице, па не е ни чудно што има армија обожаватели на социјалната мрежа Инстаграм каде што го следат над два милиони луѓе.
Инаку, во споменатото интервју Метју открил дека за улогата на Невил носел вештачки заби, парчиња пластика зад ушите за да делуваат како клемпави и одело кое што го правело да изгледа подебел отколку што е.

 

View this post on Instagram

 

Cool Vicar preps his sermon 🙌🏼. @babydonefilm #crossingtheTs #dottingthelowercaseJs

A post shared by Matthew Lewis (@mattdavelewis) on


„Во првите неколку филмови не носев ништо. А, по неколку години пораснав и се сменив, продуцентите заклучија дека мораат нешто да направат во врска со тоа“, објаснил и додал дека и понатаму е во близок контакт со поголемиот дел од колегите од филмот.

Инаку, Метју и понатаму е активен актер, но до денеска сепак не успеал да сними филм кој што би ја надминал славата на Хари Потер.

Останати вести од Радио Милева