Радио Милева

Бубе Јаневска ослабе и е решена да стигне до посакуваниот резултат: „Невозможносто станува возможно“

Бубе Јаневска ослабе и е решена да стигне до посакуваниот резултат: „Невозможносто станува возможно“
фото: Принтскрин/инстаграм

Жените секогаш водат сметка за својот изглед, од шминка и фризура, до разни модни парчиња, но и да изгледаат згодно и убаво.

Најчесто жените „водат борба“ со вишокот на килограми, па не се задоволни со својата тежина и прават разни третмани, диети, пробуваат разни продукти за слабеење  со цел да се ослободат од вишокот.

Водителката Бубе Јаневска на својот „Инстаграм“ откри дека долго време мачела маки да се ослободи од вишокот и пробувала разни диети, но на крајот се откажувала

фото: Принтскрин/инстаграм/бубејаневска

Меѓутоа, таа започнала да работи со нутриционист и за еден месец успеала да ослаби 4 килограми и е решена да продолжи а да стигне до целта и посакуваниот резултат.

„Долго време мака мачам да симнам неколку вишок килограми. Со ваков или онаков начин на исхрана, да не речам диети, со малку спорт… минус 2 до 3кг и толку. Никако да стигнам до посакуваната тежина. Тоа ме демотивираше и се откажував. Кога не знаеш како, побарај помош од пријател, во исто време и професионалец. атоа решив да и’ се обратам на @nutricionist_emilija. Благодарение на неа, навидум невозможното, полека станува возможно. Под нејзин надзор, со нејзина програма, за само еден месец, 4 килограми помалку, но и многу сантиметри во обем исчезнати. Доволно за уште поголема мотивација за да се стигне до идеалната тежина. Со планот за исхрана што @nutricionist_emilija го прави само за мене, според моите потреби, мојата здравствена состојба, мојот метаболизам, се чувствувам многу подобро, поздраво и полна со енергија.
На фотографиите можеби нема да забележите драстична разлика 😉 Засега бројките покажуваат 😁
Ова е само почеток“, напиша во описот на фотографијата на која покажа дека ослабела.

фото: Принтскрин/инстаграм/бубејаневска

Кога се сака, се’ се може!

Инаку, во последно време многу јавни личности се хранат според програмата на нутриционист,  а меѓу нив се и Тијана Дапчевиќ, Јелена Карлеуша, Ана Бекута, Марија Шерифовиќ….

Останати вести од Радио Милева