Радио Милева
Атрактивна црнокоса

Брзо ја замени: Екс-сопругот на актерката Анѓелка Прпиќ не чекаше многу за нова љубов (фото)

Брзо ја замени: Екс-сопругот на актерката Анѓелка Прпиќ не чекаше многу за нова љубов (фото)
фото:инстаграм принтскрин

По девет години брак, актерката Анѓелка Прпиќ се разведе од Дарио Прпиќ, со кого го има синот Јакша.

Дарио сега ја покажа својата нова девојка на социјалните мрежи, а судејќи според нивните слики – тие се заљубени до уши!

фото:инстаграм принтскрин

Дарио и неговата нова девојка Ана не ги криеја своите емоции, додека неговите објави предизвикаа голем број коментари.

Минатата година Анѓелка влезе во врска со поранешното момче на поп-пејачката Александра Радовиќ, бизнисменот Срѓан Стојановиќ.

фото:инстаграм принтскрин

– Разводот не значи војна. Ние сè уште сме семејство. Најблиску сме едни до други, без оглед на кои адреси живееме – рече Анѓелка пред неколку месеци на темата распад на брачната заедница со Дарио.

Останати вести од Радио Милева