Радио Милева
Сеќавања...

Брутално секси: Симона Поповска ја крена ногата толку високо што покажа дека е еластична како гума (фото)

Брутално секси: Симона Поповска ја крена ногата толку високо што покажа дека е еластична како гума (фото)
фото:симона поповска/инсатграм

Пандемијата со коронавирусот на сите ни го промени текот и начинот на живот, а музичарите комплетно се без настапи. Сега, тие останаа само да се присетуваат на убавите времиња кога настапуваа на сцена пред публика.

Како за сите од музичката фела, така и за Симона Поповска настапите и муиката се ставени на пауза на неопределено време.

Познато е дека покрај музиката, нејзина голема љубов е медицината, па естетското разубавување на македонските дами сега е нејзина примарна професионална преокупација.

фото:симона поповска/инсатграм

Дека музиката многу и недоставува и се навраќа на времето од дружбите на фестивали, танцот, убавата песна…. Симона покажа со спомен-фото од настапот на Макфест 2016 година каде ја изведе песната „Ќе најдам друг“.

фото:принтскрин/јутјуб

На сцената играше со танчарот Илија Карадаковски кој пак на своите „стори“ на Инсатграм го сподели моментот од танцот на Симона кога ја крева ногата високо, и како да сакаше да и поласка за убавата изведба од тоа време.

фото:симона поповска/инсатграм

Дека на музичарите и сценските уметници им недостасува музика, забава, дружење, е повеќе од јасно, а во продолжение да се потсетиме како изгледаше настапот на секси Симона од 2016 година на сцената на Макфест во Штип.

Останати вести од Радио Милева